Українські фехтувальниці вибороли Олімпійське «золото»

Олімпійська панорама. 31 липня – 3 серпня. Українські фехтувальниці виборюють Олімпійське «золото».

3 серпня українська команда фехтувальниць в складі: Ольги Харлан, Аліни Комащук, Олени Кравацької та Юлії Бакастової, перемігши у фіналі команду Південної Кореї, виборола золоті медалі у командній шаблі. Бронзові медалі завоювали представниці Японії.

У чвертьфіналі наші співвітчизниці без особливих труднощів перемогли збірну Італії, а в півфіналі – збірну Японії.

Непростим виявися фінальний поєдинок із кореянками, які майже весь час вели в рахунку. Перед останньою сутичкою українки поступалися з рахунком 37:40. Втім, досвідчена спортсменка Ольга Харлан переломила хід поєдинку і, перемігши свою суперницю, зробила рахунок 45:43 на користь нашої збірної.

Слід зазначити, що після цієї медалі Ольга Харлан побила рекорд Яни Клочкової за кількістю олімпійських медалей в кар’єрі. Тепер в Ольги — шість медалей, у той час, як у Яни — п’ять.

Також, 1 серпня український стрілець Сергій Куліш здобув срібну медаль у стрільбі з гвинтівки з трьох положень на дистанції 50 метрів.

Спортсмени змагалися в трьох серіях по п’ять пострілів у двох положеннях, на коліні та лежачи, та ще в двох — у положенні стоячи, після чого відбулися серії пострілів на вибування.

Хоча стрільбу на коліні Сергій виконав не дуже вдало, однак на стрільбі в положенні лежачи відіграв гандикап і піднявся на третю позицію.

Після другої серії український стрілець взагалі був лідером, проте на останніх пострілах поступився представнику Китаю Ліу Юкун, який і став Олімпійським чемпіоном, «бронзу» виборов індієць Свапніл Кусале.

В період з 31 липня по 3 серпня українські спортсмени в інших видах спорту медалей не здобували.

Українська тенісистка Марта Костюк у принциповому чвертьфінальному надважкому 3-годинному поєдинку поступилася хорватці Донні Векич, хоча Марта показала досить непогану гру.

У змаганнях зі спортивної гімнастики в особистому багатоборстві Україну представляли Ілля Ковтун та Олег Верняєв. Гімнасти змагалися на шести снарядах. Спочатку наші спортсмени гарно виступили у вправах на коні. Дещо гірше — на кільцях. Втім, українські гімнасти виправилися в опорному стрибку. Слід зазначити, що найкраще Ілля та Олег виступили на паралельних брусах. Як наслідок, після чотирьох видів змагань вони займали перше та друге місця. Проте, дуже невдало українці виступили на перекладині і залишили трійку призерів. У вільних вправах Ілля Ковтун дещо виправив становище і завершив змагання на четвертому місці, а Олег Верняєв виконав свої вправи гірше й у підсумку посів восьме місце.

У синхронних стрибках у воду з 10-метрової вежі українки Ксенія Байло та Софія Лискун показали сьомий результат.

В академічному веслуванні наша парна четвірка в складі Євгенії Довгодько, Дарини Верхогляд, Анастасії Коженкової та Катерини Дудченко більшу частину дистанції відпрацювали в групі лідерів, втім на фінальному відрізку суттєво здали і завершили свій виступ на п’ятому місці. Причина банальна – не вистачило сил.

Українські стрибуни у воду Олег Колодій та Данило Коновалов стали сьомими у синхронних стрибках із 3-метрового трампліна.

Гімнаст Ілля Ковтун фінішував четвертим у вільних вправах, його товариш по команді Олег Верняєв завершив змагання на коні п’ятим.

Марина Бех-Романчук у змаганнях з потрійного стрибка завершила свої виступи одинадцятою.